תמחור מהיר של סעיפי המכרז בתוכנת התמחיר של בנארית

כדי לבצע תמחור מהיר של סעיפי המכרז (ללא ניתוח סעיפים למרכיבים), יש לבצע את הפעולות הבאות:

1. במסך “קבצי בנארית לעבודה” לסמן את קובץ המכרז שרוצים לתמחר:

tamhir-mahir-01

2. בסרגל הכפתורים השמאלי ללחוץ על הכפתור “תמחיר”:

tamhir-mahir-02

3. נפתח המסך “תמחיר סעיפי עבודה”.
עם הכניסה אל מסך התמחיר, מועתקים סעיפי המכרז מכתב הכמויות אל מסך התמחיר, והכמות שמופיעה בכתב הכמויות מועתקת אל העמודה “כמות צפויה”:

tamhir-mahir-03

4. בסרגל הכלים העליון, להעביר את מצב העריכה מ”מצב עיון” ל”מצב עדכון”:

tamhir-mahir-04

5. לגבי כל סעיף במכרז להקליד בעמודה “הצבת מחיר יחידה” את מחירי העלות:

tamhir-mahir-05

6. לאחר הקלדת מחירי העלות בכל הסעיפים, יש לקבוע את אחוז הרווח הרצוי. ניתן לקבוע אחוז רווח קבוע לכל סעיפי המכרז, או אחוז רווח משתנה ברמת הפרק/תת-הפרק או אפילו ברמת הסעיף.

אם רוצים לקבוע אחוז רווח קבוע לכל סעיפי המכרז, יש להקליד את אחוז הרווח הרצוי בעמודה “% רווח רצוי” בשורה העליונה ביותר:

tamhir-mahir-06

7. לאחר הקלדת אחוז הרווח הרצוי, ללחוץ בסרגל הכלים העליון על הכפתור “אישור עדכון”:

tamhir-mahir-07

8. מופיעה הודעה שאחוז הרווח שנקבע ישמש כברירת מחדל, וישפיע על כל סעיפי המכרז, למעט אם נקבע להם אחוז רווח שונה. ללחוץ על “אישור”:

tamhir-mahir-08

9. אם רוצים להגדיר אחוז רווח שונה לפרק, תת-פרק או סעיף כלשהו, ניתן לעמוד על השורה הרלוונטית של הפרק, תת הפרק או הסעיף ולהקליד בעמודה “% רווח רצוי” את אחוז הרווח השונה.
בדוגמה הבאה הגדרתי לפרק 05, פרק עבודות האיטום, אחוז רווח רצוי של 15% בשונה מאחוז הרווח הכללי של 12% שמשפיע על יתר סעיפי המכרז:

tamhir-mahir-09

10. לאחר הצבת מחירי העלות בעמודה “הצבת מחיר יחידה” וקביעת אחוז הרווח בעמודה “% רווח רצוי”, ניתן לראות את המחירים הסופיים ביחס לכל אחד מסעיפי המכרז בעמודה “מחיר יחידה “סופי”, ואת הסה”כ של הצעת המחיר לעבודה כולה ניתן לראות בעמודה “מחיר יחידה סופי” בשורה העליונה במסך התמחיר:

tamhir-mahir-10

11. כעת כל שנותר לעשות הוא להעביר את המחירים הסופיים ממסך התמחיר בחזרה אל כתב הכמויות לצורך הגשת הצעת המחיר למכרז. כדי לעשות זאת יש ללחוץ בסרגל הכפתורים השמאלי על הכפתור “מחירים למכרז”:

tamhir-mahir-11

12. נפתחת החלונית “העתקת מחירים מהתמחיר אל כתב הכמויות”.
על פי ברירת המחדל בנארית מעתיקה את המחירים הסופיים מהתמחיר אל כתב הכמויות, ואם קיימים מחירים בכתב הכמויות המחירים הסופיים מהתמחיר ידרסו אותם. כדי לאשר את ברירת המחדל, ללחוץ על “ביצוע”, ולאשר את הודעות ההתרעה שמופיעות לאחר מכן:

tamhir-mahir-12

13. כדי להיכנס אל כתב הכמויות על מנת לוודא שהמחירים הסופיים הועתקו בהצלחה מהתמחיר, יש ללחוץ בסרגל הכפתורים השמאלי על הכפתור “כניסה למסמך”:

tamhir-mahir-13

14. נפתח המסך של כתב הכמויות. ללחוץ בצד ימין למטה על הכפתור “ריכוז”, ולוודא שהסכום שמופיע בחלונית הריכוז זהה לסה”כ שמופיע במסך התמחיר בשורה העליונה בעמודה “מחיר יחידה סופי”:

tamhir-mahir-15

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *